EUCONS Projesi kapanış toplantısı yapıldı (22.11.2013)

Türkiye’de ilk hayata geçirilecek olan “Avrupa Birliği Proje Yöneticiliği”  mesleği çalışmalarını yürütmek ve mesleki standart oluşturmak konusunda çalışmaları kapsayan,  Avrupa Birliği Komisyonu ve Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı tarafından desteklenen EUCONS Projesi’nin kapanış konferansı 22 Kasım 2013 tarihinde Holiday INN Otel’de yapıldı. Kapanış konferansına Proje ortaklarının temsilcileri, Ulusal Ajans temsilcileri, AB Çalışmaları Merkezi, çeşitli ilgili kurum ve kuruluşlar katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan AB Çalışmaları Merkezi Başkanı Tunay İNCE; AB Çalışmaları Merkezi ile birlikte,   diğer danışman kişi ve şirketlerin çalışması ile ortaya çıkan Projedeki mesleki modelin MYK’da onay aşamasında olduğunu belirterek, gelecek dönemde AB Projeciliğinin bir meslek haline gelebileceğini, bu alandaki yanlış uygulamaların azalarak Türkiye’nin artan başarılı projelerle AB fonlarından daha yüksek miktarda yararlanacağını” ifade etti.

Ulusal Ajans temsilcisi ve proje uzmanı Vahit Sadal  ise yaptığı konuşmada; başarılı geçen bu projenin tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti ve devamının getirilmesi konusunda iyi dileklerini belirtti.

Konferansın ikinci bölümünde ortakların temsilcileri, 2 sene süresince iş paketlerindeki görevlerini ve ortaya çıkan sonuçları sunumlarıyla anlattı.

TESK adına Elif Güliz Bayram, Welcomeurope adına telekonferans aracılığıyla Mireille Van Der Graaf, MEKSA adına Elif Alper Delice, Ankira adına Acar Şensoy, Educational Association adına Hana Cihakova, SCAS adına Rosen Petkov sunumlarını gerçekleştirdi.

Ortaya çıkan ürünler (uzaktan eğitim modülü, rehber kitapçılar … ) incelendikten sonra Ulusal Ajans Başkan Sayın Bülent Özcan kapanış konuşmasını yaptı.

Konferans, AB Çalışmaları Merkezi Başkanı Tunay INCE’nin emeği geçen herkese teşekkür plaketi vermesi ile sona erdi.

This entry was posted in PROJELER. Bookmark the permalink.

Comments are closed.