• TR ENG
Close

AB 7.Çerçeve programından Türkiye’deki projelere nasıl fon sağlanır ? 14-15 Mart 2011

WELCOMEUROPE Avrupa Birliği fonları ile ilgili eğitim danışmanlık ve bilgilendirme konularında Avrupa’da önde gelen bir kuruluş olup merkezi Paris’tedir. Kuruluş, Brüksel ve Paris’te düzenli eğitimler yapar. Yapılan eğitimlerde Avrupa’dan ve Avrupa dışından yerel yönetimler, belediyeler, ticaret odaları, KOBİ’ler, STK’lar, üniversiteler, özel ve kamu kuruluşlarından 2500’den fazla katılımcı eğitim almıştır.


Welcomeurope ayrıca 450’den fazla AB Fonunun listelenip, analiz edilip, özetlenip, nasıl yararlanılacağı da belirterek hazırlanan bilgi bankasını ve yeni duyuruların haftalık olarak gönderildiği bilgilendirme sistemini yönetmektedir.

Welcomeurope eğitimi bu defa Ankara’da, AB Çalışmaları Merkezi ve Ankyra  AB Danışmanlık işbirliği ile yapılacaktır.

Eğitimin Amacı:

-AB kurallarına uygun bir şekilde 7.Çerçeve fonlarından yararlanmak amacıyla yeni bilgiler ve tecrübe birikimleri ile takviye edilerek başarılı proje hazırlamak ve yürütmek becerisini kazandırmaktır.

-Eğitim sonunda kazanılacak yeni bilgiler halen uygulanmakta ve açıklanacak olan yeni projelerde de uygulanabilecektir.

-Katılımcılara 7. Çerçeve programlarının bütün içeriği ve özel işleyişi ile ilgili olarak yararlı bilgiler sunulacaktır.

-Bu programların uygulanmasında: Teklif çağrıları prosedürü, proje fişleri ve başvuru formlarına ilişkin kuralların anlaşılması sağlanacaktır.

-Ayrıca proje şekillendirmede tasarım ve bütçe planlamadaki başarılı uygulama beklentilerine ilişkin kurallar anlatılacaktır.

-WELCOMEUROPE’un tecrübeli uzmanı tarafından yapılacak eğitimde, katılımcıların ve kurumlarının durumu ve tecrübe seviyelerine göre ilave bilgiler verilecektir

Eğitim el kitabı: Eğitim ile ilgili bütün sunum ve destekleyici belgelerinin bulunduğu el kitabı katılımcılara verilecektir.

 

Katılım Belgesi: Katılımcılara eğitim sonunda WELCOMEUROPE tarafından katılım belgesi verilecektir.

AB fonları bilgi bankası ve hizmetleri aboneliği: WELCOMEUROPE tarafından normal olarak ücretli olan AB fonları Bilgi Bankasına erişim ve duyuru hizmetleri servisine katılımcılarımız bir yıllık ÜCRETSİZ olarak abone yapılacaktır.

Eğitim yeri: Ankara

Tarih:                       14-15 Mart  2011

Son başvuru:        1 Mart  2011

Ücret :                     800 TL + KDV ( 3 kişi ve üzeri grup katılımlarda %10 indirim)

Telefon:                  0312-440 58 55

E-posta:                 

Faks:                       0312-440 67 66

Eğitim İngilizce olup simültane tercüme yapılacaktır.

Eğitim ücretine öğle yemekleri ve ikramlar dahildir.