• TR ENG
Close

Avrupa Günü’nde, STK’lar, üniversite, iş dünyası ve medya Kadir Has’ta buluştu…

Kadir Has Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü ve Avrupa Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Avrupa Günü kutlamaları çerçevesinde, 10 Mayıs 2010 Pazartesi günü, “AB – Türkiye İlişkilerinde Ön Yargıların Aşılmasında Sivil Toplum ve İletişimin Önemi” konulu bir panel gerçekleştirildi.

Açılış konuşması KHU Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz Bayrakdar ve  KKTC Başbakan Vekili ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün tarafından yapılan panelde Türkiye-Avrupa Vakfı (TAV) Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Müezzinoğlu moderatörlük görevini üstlendi.

Panele İktisadi Kalkınma Vakfı ( IKV) Yönetim Kurulu Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu, ZEGO İletişim Kurucusu ve Başkanı Gazeteci Zeynep Göğüş, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği ( TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi, ABGS Kurucu Genel Sekreteri B.E. Volkan Vural, Türkiye AB Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Günuğur ve AB Çalışmaları Merkezleri Genel Başkanı, ABGS E. Genel Sekreter Yrd Tunay İnce konuşmacı olarak katıldı.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Başkanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’nun değerlendirmesi ile sonuçlanan panelin ardından, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Birliği Türkiye Temsilcisi ve KHÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Müdürü Serdar Dinler, “Avrupa Birliği 2020 Stratejisi” ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

AB Günü kutlaması ve panel kapsamında, Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (ATAUM) katkılarıyla, “Basında Türkiye-AB İlişkilerinin 50 Yılı ” isimli gazete birinci sayfalarından oluşan özel bir sergi, Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın, KKTC Başbakan Vekili ve Dışişleri Bakanı Sayın  Hüseyin Özgürgün  ve Avrupa Parlamenter Meclisi Başkanı Sn. Mevlüt Çavuşoglu’nun katılımıyla açıldı.